N&N elektro servis s.r.o. Elektroinstalace FVE

Pod označením elektroinstalace FVE se skrývá služba elektroinstalace fotovoltaických elektráren , kde se jedná o je poměrně složitou činnost vyžadující odborné technické znalosti a zkušenosti.

Realizujeme kompletní přípravu pro FVE a tepelná čerpadla, která se mohou realizovat až několik let po rekonstrukci.

Postup při realizaci FVE zahrnuje následující kroky:

  • příprava střechy – před samotnou instalací fotovoltaických panelů je nutné připravit střechu. To zahrnuje odstranění všech nečistot a překážek, které by mohly ovlivnit účinnost panelů. V případě potřeby je také nutné provést opravy nebo úpravy střechy, aby byla schopna unést váhu panelů.
  • instalace nosných konstrukcí – nosné konstrukce slouží k upevnění fotovoltaických panelů na střechu. Jsou vyrobeny z kovu nebo dřeva a musí být dostatečně pevné, aby unesly váhu panelů a větru.
  • instalace fotovoltaických panelů – fotovoltaické panely jsou připojeny k nosným konstrukcím pomocí speciálních kotev. Panely musí být umístěny tak, aby byly co nejvíce vystaveny slunečnímu záření.
  • instalace kabeláže – kabely spojují fotovoltaické panely se střídačem. Kabeláž musí být odolná vůči povětrnostním vlivům a musí být zajištěna tak, aby nedošlo k jejímu poškození.
  • instalace střídače – střídač přeměňuje stejnosměrný proud vyráběný fotovoltaickými panely na střídavý proud, který lze využít v domácnosti nebo firmě. Střídač musí být umístěn v suchém a chladném místě.

Po dokončení uvedených dílčích činnosti přijde na řadu zapojení elektroměru, který měří množství elektřiny vyrobené fotovoltaických elektrárnou.

Po dokončení instalace je nutné provést revize elektroinstalace fotovoltaické elektrárny. Revize zajišťuje, že je instalace provedena správně a bezpečně.

Fotovoltaické elektrárny mohou být připojeny k veřejné elektrické síti nebo mohou být provozovány jako ostrovní systémy. Pokud je fotovoltaická elektrárna připojena k veřejné elektrické síti, přebytečná elektřina vyrobená elektrárnou je dodávána do sítě. Pokud je fotovoltaická elektrárna provozována jako ostrovní systém, veškerá vyrobená elektřina je spotřebována v místě výroby.

Poskytujeme kompletní elektroinstalace FVE – spolehlivě a kvalitně!

Oblast působení: Moravskoslezský kraj

Nový Jičín, Frýdek-Místek, Hranice, Lipník nad Bečvou, Frýdlant nad Ostravicí, Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Kopřivnice, Valašské Meziříčí, Brušperk, Studénka, Odry, Fulnek, Bílovec a okolí uvedených lokalit…